• March 24, 2023

Yll bukurie! Fluturoi nga makina ne Sauk, ja kush eshte 23 vjecarja qe humbi jeten (Foto)

TIRANË- Vajza në foto është Sikela Përroji, 23-vjeçarja e cila hu mbi jetën mbrëmjen e kaluar në aks dentin tr gjik që ndodhi tek Mbikalimi i Saukut.

Së bashku me Erisilda Abedinin, Sikela ishte në mjetin “Audi A8” të drejtuar nga Klevis Ruçaj, i cili po ashtu nd rroi jetë.

20-vjeçari po lëvizte me shpejtësi mbi 260 km/h. Ai ishte pajisur me leje drejtimi në vitin 2021, pra në moshën 18-vjeçare dhe kishte marrë disa herë masa administrative nga policia.

Aksidenti u regjistrua ditën e djeshme rreth orës 17:40 minuta. Mjeti tip Audi me targa “AB008 MJ” po udhëtonte me shpejtësi mbi limitet e lejuara në nga zona e Shkozës në drejtim të rreth rrotullimit TEG. Drejtuesit i mjetit ‘Audi’ 20 vjeçari, Klevis Ruçaj,

në tentativë për të hyrë në rreth rrotullim ka humbur drejtimin, duke g ditur barrierën e anësore dhe tejkaluar tej për tej, për të përfunduar në nënkalim. ‘Audi’ fluturoi për disa metra në ajër dhe g diti bordurën që ndanë dy karrexhetat me senset të aksit Tiranë-Elbasan.

Nga forca e g ditjes, mjeti doli në krahun tjetër dhe p rplasi mjetin “Honda” të familjes Kurti. Tre personat në mjetin tjetër janë jashtë rr zikut për jetën.