• March 24, 2023

U v ra në sytë e mbesës së saj 10 vjece, kjo është banakierja Mimoza Paja

Mimoza Paja është 60-vjeçarja e cila u v ra mbrëmjen e sotme në një lokal në Don Bosko, Tiranë.

60-vjeçarja që punonte si banakiere në lokalin në pronësi të Fatjon Muratit, h mbi jetën si pasojë e breshërisë së plumbave.

Mes të pl gosurve është edhe një vajzë 10-vjeçare. E m tura që u pl gos nga ciflat e xhamave, mësohet se është mbesa e banakieres që u v ra.

Deri më tani dyshohet se Fatjon Murati ka qenë sh njestra e këtij at ntati të mirëmenduar. Murati dyshohet se ka thy er masën e sigurisë “arr st shtëpie” dhe është arr tisur nga Shqipëria.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë.

Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.