No menu items!
More

  Leku çon në “greminë” parate e huaja, ja me sa do të këmbehen euro dhe dollari (Shifrat zyrtare)

  - Advertisement -
  - Advertisement -

  Euro ne renie te lire. Monedha europiane iu afrua te merkuren kuotës së 103 lekeve dhe kembehet aktualisht për 103.9 leke sipas kursit zyrtar.

  Kështu, i afrohet nivelit te kulmit te sezonit turistik ne fund te korrikut, kur preku edhe nivelet me te uleta ne 100 leke.

  Prej fillimit te vitit monedha eshte zhvleresuar me me shumë se 10.6 pikë në raport me lekun, që nuk po ndal revanshin ndaj valutave të huaja.

  - Advertisement -