• March 24, 2023

E rëndë: Kjo është 17 vjeçarja që humbi jetën pasi u go dit nga makina në Has

Një 17-vjeçare ka ndërruar jetë si pasojë e g ditjeve që mori pas përpl sjes së dy veturave në aks dentin

që ngjau në Rugovë të Hasit. Këtë e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Gjakovës, Sheremet Elezaj.

Elezaj ka thënë se rreth orës 16:30 kanë pranuar informacionin se njëra nga këmbësoret e plagosura, ka ndërruar jetë në QKUK.

“Rreth orës 16:40 jemi njoftuar se njëri nga këmbësorët (v ktima femër e moshës madhore), e cila ishte duke u trajtuar në QKUK për shkak të l ndimeve të rënda trupore, fatkeqësisht ka ndërruar jetë”, tha ai.

Ndërkaq, të afërmit e saj veçse e kanë publikuar fotografinë dhe identitetin e saj në rrjetet sociale. Bëhet fjalë për Rita Avdyl Gashin.

Siç kanë informuar familjarët, varrimi i të ndjerës do të bëhet pasnesër