• March 24, 2023

E rende/ Flet dëshmitarja: Audi po bënte gara me një tjetër dhe desh vr au nje grua, ja pse nuk frenoi makina para se te hidhej (VIdeo)

Një qytetare ka kontaktuar me redaksinë e Joq Albania dhe ka dëshmuar në lidhje me aks dentin e rëndë që ndodhi 2 ditë më parë në rreth rrotullimin pranë TEG. Ajo shprehet se një e afërmja e saj për pak ka përfunduar e sht pur nga automjeti tip Audi.

Sipas saj automjeti ka bërë xhiro 2-3 herë nëpër rrethrrotullim dhe në rrugët dytësore dhe dukej sikur bënte garë me një automjet tjetër. Në një nga këto xhiro, sipas qytetares, audi për pak ka sht ypur të afërmen e saj.

Qytetarja shprehet se ndoshta për shkak të kësaj mënyre ecjeje me shpejtësi dhe frenim të menjëhershëm, mund të jenë konsumuar ferrotat dhe nuk ka arritur të frenojë.

Në vijim mesazhi i plotë i mbërritur në redaksinë tonë:

Përshëndetje Joq! Doja te mbetesha anonim, por kemi njerez te shpis qe jetojn ne ate zone dhe me ka thene qe audi ka bere dy tre her xhiro lart e posht neper rrotullime neper dytsore sa per pak ka sht ypur dhe nje zonje.

Dukej sikur bente gare dhe me nje makine tjeter se te dy iknin shpjet dhe xhiron e fundit e ka ber ne ate rrug kur i dha fundin f tal… I bie qe me aq xhiro me shpejtesi qe ka bere i ka shkri ferrotat fare freno jep gaz freno dhe kur ka bere xhiro e funit

aq besim ka pas ne ate makine sa me aq distanc ka besu se po frenon po qe jo.. Nuk e di, me vjen shum keq per familjaret ngushëllime, eshte shume e tr shte. Ndonjehere e kuptojme rinine por ka disa limite cdo gje sepse ja përfundimi, mjere nenat e tyre dhe po te lutem postoje si post. Flm.