No menu items!
More

  E fundit! I ftohti polar i afrohet Shqipërisë, çfarë ndodh me temperaturat ditën e enjteE fundit!

  - Advertisement -
  - Advertisement -


  Për ditën e Enjte mbi vendin tonë pritet depërtimi i masave ajrore të thata dhe relativisht të ftohta me origjinë veriore.

  Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin si dhe vranësira të pakta kalimtare në relievet malore.

  Period do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-8 m/s, ndërsa përgjatë vijës bregdetarë dhe lugina period fiton shpejtësi 10-12 m/sek shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1-2 ballë.

  Temperaturat parashikohen:

  në zonat malore 3 deri 13°C                                                                                                                         

  në zonat e ulëta 6 deri 22°C                                                                                                                      

  në zonat bregdetare 10 deri 22°C

  - Advertisement -