No menu items!
More

  Cmendet moti për nesër/ Temperatura të acarta në mëngjes, por gjatë ditës pritet te

  - Advertisement -
  - Advertisement -

  Ditë e mërkurë vendi ynë pritet të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të paqëndrueshme.

  Moti parashikohet të jetë me altenime kthjellimesh dhe vranësira të cilat hera-herës pritet të jenë deri të dendura.

  Reshjet e shiut pritet të bëhen prezente që në orët e para të 24-orëshit në veri të vendit me intensitet të ulët të karakterit lokal.

  Në orët e mesditës dhe pasdites reshjet e shiut do të shtrihen edhe në pjesën tjetër të vendit me intensitet të ulët e lokalisht deri mesatar.

  Era pritet të jetë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare deri në 7m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri në 10m/sek.

  Deti i forcës 2-3 ballë.

  Temperaturat parashikohen:

  në zonat malore 3 deri 19°C

  në zonat e ulëta 5 deri 25°C

  në zonat bregdetare 12 deri 26°

  - Advertisement -