• March 24, 2023

Mjeku i njohur: Flini në këtë anë për të shmangur gërhitjen

Është e natyrshme të mendoni se gërhitja është rezultat i asaj që po ndodh në hundë por një profesor në Universitetin e Stanfordit thotë se ka një pyetje tjetër që duhet të zbatohet për disa persona që gërhasin. Sipas Dr. Scott Kutscher zgjidhja më e mirë është të flisni me…

Read More

Kur kujtonim se do ngelte shtatzene, Kiara braktis Luizin në mes të natës: S’e duroj dot…

Falë lojës së fituar nga imitimet, Kiara kërkoi një surprizë për të dashurin e saj Luiz dhe produksioni ju dha mundësinë të kalonin netët deri në Prime-n e të martës në një dhomë ekskluzive për ta. Por mbrëmjen e djeshme duket se Kiara është larguar në mes të natës për…

Read More

E rëndë: Kjo është 17 vjeçarja që humbi jetën pasi u go dit nga makina në Has

Një 17-vjeçare ka ndërruar jetë si pasojë e g ditjeve që mori pas përpl sjes së dy veturave në aks dentin që ngjau në Rugovë të Hasit. Këtë e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Gjakovës, Sheremet Elezaj. Elezaj ka thënë se rreth orës 16:30 kanë…

Read More

Luizi tro ndit banoret, tregon planin si do nxjerr në nominim Oltën, Qetsorin dhe veten

Luizi ka zbuluar një strategji tjetër për lojën ditët e fundit. Pasi futi veten në nominim bashkë me Kristin dhe Armaldon, Luizi zbulon mënyrën se si do ta fusë edhe Oltën e Qetsorin në nominim bashkë me veten. “Kur dua të shkoj në b.rg me disa persona të caktuar i…

Read More

Tan Brahimi nxjerr sekretet: Kur nuk merrja pjesë në debate, më thërrisnin në dhomën e rrëfimit dhe

I ftuar mëngjesin e sotëm në “Wake Up” ka qenë ish-banori i “Big Brother VIP”, Tan Brahimi. Tani e ndërpreu eksperiencën e tij në shtëpinë më të famshme në Shqipëri pak javë më parë, pasi nuk e gjeti mjaftueshëm veten. Ai na ka treguar më shumë lidhur me eksperiencën e…

Read More

“Vuan akoma për Andin”, Jasmines i pl as shpirti, i kthehet ndjekësit dhe vë pikat mbi “i” (FOTO LAJM)

Andi Artani nuk doli “duar bosh” nga “Big Brother Vip Kosova”, pasi aty njohu të dashurën e tij aktuale, Gresa Hotin. Tanimë të dy jashtë shtëpisë, dyshja po vazhdojnë romancën e tyre dhe duken mjaft të lumtur me njër-tjetrin. Nga ana tjetër në memorien e ndjekësve ka mbetur akoma lidhja…

Read More