E fundit! Rënia drastike e temperaturave, do nisin “flokët” e dëborës, ja si parashikohet moti për orët në vijim

Shqipëria përgjatë ditës së sotme do të jetë në mbizotërimin e kthjellimeve dhe vranësirave në të gjithë territorin e vëndit.

Por vranësirat më të dukshme paraqiten në orët e mesditës dhe pasdites, ku do të krijojnë mundësi për

momente të pakta me pika shiu në ultësirën perëndimore dhe shfaqjen e flokeve të dëborës në zonat malore.

Mbrëmja sjellë përmirësim të kushteve të motit në të gjithë Shqipërinë. Gjatë orëve të para të mëngjesit do të shfaqet mjegulla në zonatluginore.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje të lehtë në mëngjes por mesdita do të ruaje të njëjtat vlera kostante

duke u luhatur nga -3°C deri në 14°C. Era do të fryjë mesatare si ne tokë dhe në det me shpejtësi 38 km/h nga drejtimi permanent verior duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 ballë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *