E fundit! Ngrica dhe temperatura nën zero, behuni gati nga neser, dimri do vije me

Për ditën e Enjte vendi ynë do të jetë nën ndikim të kushteve atmosferike të qendrueshme por të ftohta. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira.

Në orët e mëngjesit, nëpër lugina do të shfaqet mjegulla e mjegullina kalimtare. Përgjatë

akseve rrugore në zonat malore prezencë të akullit. Era do të fryjë me drejtim nga

kuadrati i veriut me shpejtësi 1-7m/s. Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen: në zona malore -3 deri 3°C në zona e ulëta -2deri 12°C

në zona bregdetare 2 deri 12°C

E fundit! Ngrica dhe temperatura nën zero, behuni gati nga neser, dimri do vije me

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *