Gabimi i lluksit! Vo dhi me mamane pastruese 120 mije euro te shtepia ne Tirane, si i kapi policia!

Havier Dobi, 23-vjeçari i cili bashkë më të ëmën vodhi deri në 120 mijë euro (para dhe sende me vlerë)

në një banesë në Tiranë, ku e ëma punonte si pastruese, reklamonte një jetë luksozë në rrjetet sociale.

I riu në rrjetin social Tik-Tok shihet teksa shëtit me makina luksoze në Tiranë. Në një nga video e publikuara,

Havier Dobi nuk lë pa i bërë edhe një dedikim mamasë së tij ‘Hej mom, ti je dashuria më e madhe që kam’, të cilin e kishte bërë tatuazh.

Detaje të reja kanë dalë në lidhje me vj dhjen e një banese në Tiranë nga ish-pastruesja Rozeta Dobri dhe i biri i saj Havier Dobri.

Albeu.com mëson se vj dhja ka ndodhur më 15 dhjetor të vitit të kaluar, ndërsa ngjarja dhe autorët janë identifikuar nga policia ditët e fundit.

Por si ndodhi vj dhja e banesës

Vj dhja është bërë me çelësin që ish-pastruesja e shtëpisë ka patur.
Më pas nënë e bir kanë bërë rrëmujë për të improvizuar një skenë, sikur shtëoia të ishte vj dhur nga perona të panjohur.

Autoritetet bëjnë me dije se nënë e bir janë mbajtur nën vëzhgim për disa javë si persona të dyshuar për vj dhjen, për shkak të shpenzimeve të dyshimta që autorët kishin bërë kohët e fundit. Siç bëri me dije policia nënë e bir v dhën nga panesa shumë parash dhe sende me vlerë që arrijnë në vlerën e 120 mijë eurove.

Gjatë kontrollit të banesës së shtetasve të arr stuar, shërbimet e Policisë gjetën dhe seku struan në cilësinë e provës materiale, 58 150 euro, 7000 dollarë, 368 000 lekë të rinj, sende me vlerë (aksesorë floriri), 3 automjete, 2 prej tyre të blera nga paratë e vj dhura, si dhe veshje të përdorura gjatë kryerjes së kësaj veprimtarie.

Nga provat e siguruara në kuadër të këtij operacioni, rezultoi se gjatë periudhës që shtetasja R. D. ka qenë e punësuar për mirëmbajtjen e një banese në rrugën e Kosovarëve, kjo shtetase, në bashkëpunim me shtetasin H. D. (djali i saj), ka vjedhur në këtë banesë, shuma të konsiderueshme parash dhe sende me vlerë, të cilat arrijnë në vlerë totale, rreth 120 mijë euro./Albeu.com./

Tiranë/Finalizohet operacioni policor i koduar “Inside”. Operacioni u zhvillua nga Komisariati i Policisë Nr. 2, si rezultat i një h timi me metoda speciale proaktive.

V dhën në një banesë, shuma të konsiderueshme parash dhe sende me vlerë, vihen në pr nga ish-punonjësja e mirëmbajtjes së kësaj banese dhe djali i saj.

Sekuestrohen mbi 8 milionë lekë të rinj të d shuar të vj dhur në këtë banesë, sende me vlerë, 3 automjete, 2 prej tyre të blera me paratë e vj dhura, si dhe veshje të përdorura gjatë kryerjes së këtij kr mi.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 2, si rezultat i provave të siguruara falë një pune të mirëfilltë hetimore, trejavore, të realizuar me metoda speciale hetimi, në bashkëpunim me Prokurorinë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Inside”.

Si rezultat i këtij operacioni, u bë ndalimi i shtetasve:

– R.D., 49 vjeçe dhe H.D., 23 vjeç (nënë e bir), të dy banues në Tiranë.

Nga provat e siguruara në kuadër të këtij operacioni, rezultoi se gjatë periudhës që shtetasja R. D. ka qenë e punësuar për mirëmbajtjen e një banese në rrugën e Kosovarëve, kjo shtetase, në bashkëpunim me shtetasin H. D. (djali i saj), ka vj dhur në këtë banesë, shuma të konsiderueshme parash dhe sende me vlerë, të cilat arrijnë në vlerë totale, rreth 120 mijë euro.

Gjatë kontrollit të banesës së shtetasve të arr stuar, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale, 58 150 euro, 7000 dollarë, 368 000 lekë të rinj, sende me vlerë (aksesorë floriri), 3 automjete, 2 prej tyre të blera nga paratë e vj dhura, si dhe veshje të përdorura gjatë kryerjes së kësaj veprimtarie.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *