E fundit! Pl as goma e kamionit, pla goset rëndë oficeri i policisë në Dibër

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Dibër Njoftimi i Plotë:

Dibër/informacion paraprak Rreth orës 14.00, në vendin e quajtur ‘Qenok’, aksi rrugor Maqellarë-Peshkopi,

një mjet i tonazhit të rëndë kamion ka pësuar defekt duke bllokuar aksin rrugor. Menjëherë patrulla e Policisë Rrugore ka shkuar në vendin e ngjarjes me qëllim menaxhimin

dhe hapjen e tr fikut për automjetet. Gjatë momentit që punonjësi i Policisë Rrugore po rregullonte tr fikun, ka pl sur njëra nga gomat e kamionit dhe është l nduar rëndë

punonjësi i policisë rrugore shtetasi T.T. Punonjësi i Policisë është dërguar në spital dhe ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore pasi ka dëmtuar të dy këmbët.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë ndodhet në vendngjarje. Pritet helikopteri i Ministrisë së Shëndetësisë

për të transportuar punonjësin e Policisë drejt Tiranës për ndihmë mjekësore më të specializuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *