Lajm i trishte! Vdes papritur kengetari i njohur shqiptar (Foto)

Vd es papritur këngëtari i njohur kënges popullore Agim Saliu.

Saliu u nda nga jeta në moshën 62 vjeçare.

Ai lindi në qytetin e Cërrikut ku edhe ka fillesën e tij si këngëtar.

Më pas ai është bashkuar këngëtarëve Elbasanas, ku këngët e tij janë interpretuar në skenat shqiptare dhe trevave shqiptare, por i pranishëm ka qenë edhe në gëzimet familjare.

Suksesin më të madhe në karrierën e tij artistike prej 40 vjetesh ai e ka pas me grupin Elba-Struga ku shpalosi vlerat artistike të këngës popullore qytetare.

Agim Saliu la pas një repertor të pasur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *