Krishtlindje qe si keni pare kurre/ Sinoptikanja jep lajmin e mirë: Ja si do jete moti kete fundjave

Duket se moti do të na surprizojë për festat e fundvitit.

Bëhet me dije se moti për Krishtlindje të jetë pranveror me temperatura maksimale deri në 19 Gradë Celsius.

Lajmin e bëri të ditur sinoptikanja Lajda Porja nga “MeteoAlb”, teksa theksoi ndër të tjera se edhe në zonat Verilindore apo Juglindore do të jenë nën ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave të lehta.

“Sot në fakt ka pasur vranësira që në orët e para të mëngjesit, megjithatë këto vranësira gradualisht do të vijnë duke u shpërndarë,

duke u fokusuar në zonat malore duke ia lënë vendin diellit në pjesën më të madhe të vendit, megjithatë

edhe në zonat malore edhe pse do të ketë vranësira disi më të dendura dhe më të shpeshta, nuk pritet që të kemi reshje në territor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *