E fundit! Pronari e hoqi nga puna, kamarieri në Fier i vë fla kën lokalit ku punonte

Një 40-vjeçar është arr stuar së fundmi në Fier pasi ka tentuar të dj gë një lokal në lagjen “Apollonia”. Mësohet se shtetasi Altion Sulejmanaj i ka vënë fl kën lokalit ku më parë kishte punuar si kamarier.

Por kur pronari me iniciale S.M e hoqi nga puna, tensionet mes tyre u rritën dhe mbrëmë gjatë mesnatës 40-vjeçari ka hedhur lëndë dj gëse në lokal. Si pasojë e përhapjes së fl këve është dj gur pjesa hyrëse e këtij lokali.

Njoftimi i policisë Fier:

Tentoi të di gjte me lëndë dj gëse, një lokal, për motive të dobëta, Policia identifikon dhe vë në pr nga autorin.

Shërbimet e Policisë, pas marrjes së njoftimit se në lagjen “Apollonia”, Fier, kishte rënë zj rr në lokalin në pronësi të shtetasit S. M., kanë shkuar mënjëherë në vendin e ngjarjes, së bashku me shërbimet zj rrfikëse, të cilat bënë të mundur fikjen e zj rrit. Në vijim të veprimeve hetimore të kryera nga shërbimet e Policisë, është identifikuar autori i dyshuar i kësaj ngarjeje, shtetasi A. S.

Ky shtetas dyshohet se për motive të dobëta, ka hedhur pas mesnate, një sasi të vogël lënde dj gëse, në lokalin e shtetasit S. M., dhe e ka ndezur atë. Si pasojë e përhapjes së fl këve është dj gur pjesa hyrëse e këtij lokali.

Në përfundim të veprimeve, specialistët për Hetimin e Kr meve të Komisariatit të Policisë Fier arr stuan shtetasin A. S., 40 vjeç, banues në Fier, për veprën penale “Shk tërrimi i pronës me zjarr”. Materialet do t’i kalojnë Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *