E trishte në Pejë/ Dalin detaje tronditëse për foshnjën e futur në lavatriçe në Spital, gruaja lindi në javën e 32-të, i vogli nuk rezistoi dot për shkak të

Një rast i rende ka ndodhur në spitalin e Pejës ku një foshnje e lindur e vd kur është futur me çarçafë në lavatriçe.

Javën e kaluar një grua ka lindur fëmijën e saj në javën e 32-të, për shkak të pr blemeve shëndetësore.

Lindja u krye por sipas mjekëve, foshnja nuk rezistoi dot dhe u lind i vd kur.

Por duket në ato momente, ku është mbështjellë me çarçafë, pas operacionit raportohet se foshnja është futur bashkë me rrobat e palara në lavatriçe nga një punonjës i pastrimit.

Ndërsa, lajmin e konfirmoi kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Pejës, Agim Kurmehaj, i cili tha se lidhur me rastin kanë filluar hetimet.

Ai e konfirmoi se foshnja ka qenë e vd kur kur është futur në lavatriçe. Ndërsa i ati jep denoncime për mediat, duke kërkuar drejtësi për rastin e foshnjës së tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *