Qytetarit nga Tirana e gjen belaja, harron portofolin te rrobat e palara, ja cfare ndodhi me leket

Nje lajm ndryshe vjen nje redaksin tone ku thote se nje qytetar nga Tirana kishte lene portofolin tek rrobat per tu lare dhe me pas portofoli perfundon ne lavatrice.

Por e mira e parave te reja eshte se ato nuk prishen dhe thahen pas disa oresh.

Ndaj here tjeter mos u shqetesoni nese portofoli perfundon ne lavatrice pasi para do te dalin serisht te reja dhe te pasterta.

Qytetarit nga Tirana e gjen belaja, harron portofolin te rrobat e palara, ja cfare ndodhi me leket

Kur dashuria nuk njeh moshë. E tillë është historia e aktorit të njohur shqiptar, Viktor Zhusti, i cili pak ditë më parë festoi ditëlindjen e tij të 80-të, ku prezantoi dhe të dashurën e zemrës. Aktorin e surprizoi e dashura e tij e zemrës, po ashtu një artiste e njohur në Greqi.

E dashura e tij, Margarita Plesti 22 vite vite më e re, kishte udhëtuar direkt nga Athina, ku vazhdon dhe karrierën si violiniste e Orkestrës Shtetërore të Athinës, raporton revista Story. Historia e tyre që thuhet se mund të ketë nisur në Athinë diku rreth viteve 2010, me kthimin e Zhustit në Tiranë ka vazhduar po njësoj e bukur dhe e fortë edhe pse në distancë.

Çiftit janë parë gjithmonë bashkë, madje Viktor Zhusti është prezantuar dhe kalon kohë me dy vajzat e Margaritës nga martesa e mëparshme. Si dy artistë të vërtetë, duket se Viktori ka gjetur lumturinë dhe qetësinë tek Margarita e tij. Duket se në Athinë, kryeqyteti i Greqisë ku lindi në 8 dhjetor të vitit 1942, Viktori ka gjetur dashurinë e tij, vite më vonë pas divorcit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *