Këngëtarit shqiptar i dalin ‘sekr etet’, rrëfimi i te dashures qe e beri baba: Bota m’u përmb ys kur gruaja e tij e mori vesh

E paragj kuar, e vetmuar dhe me një vajzë 3-vjeçare të cilën nuk do ta br ktisë në jetimore, një 29-vjeçare nga një qytet i Jugut ka marrë guximin dhe ka bërë publike historinë e saj me një burrë të martuar, këngëtar të muzikës popullore.

Ajo pretendon se është përdh nuar nga ai, baba me tre fëmijëve e më pas ka sjellë në jetë vajzën. Në studion e emisionit “Me Zemër të Hapur” në News 24, ajo tregoi gjithë vu jtjet që ka përjetuar, pasi bashkëshortja e këngëtarit, të cilën e kishte shoqe, mori vesh historinë.
Si është historia jote?

Vajza: Vij nga një qytet i Jugut, kam qenë e martuar dhe jam ndarë jo për këtë arsye por nuk na puqeshin karakteret. Ndarja nga bashkëshorti bëri që familja të mos më pranononte më në shtëpi.

Sa jetove vetëm?
Jetova për 5 vjet isha në rregull, kisha punë

Arrite të krijoje lidhje afatshkurtra?
Jo, absolutisht

Cfarë ndodhi më pas?
Shkova me qëra në shtëpinë e zotërisë për të cilin këmi ardhur sot këtu…pastaj e ndryshova, ai filloi të më merrte në telefon me sha.n.te me llafe nga më të ndryshmet…pastaj erdhi vajza ime..

Pse ike ti nga banesa e tij që e jepte me qira?
Sepse ata donin të fusnin më shumë persona

Si lindën shkëmbimet e mesazheve me pronarin e banesës? Si lindi lidhja juaj?
Filloi me shkëmbimin e mesazheve…ishte ai këmbëngulësi

E dije ti që kishte familje ai?
E dija por ishte ai këmbëngulësi, është e vështirë ta shpjegoj…

Ti hyre në familjen e tij, e njihje edhe gruan?
Po, kisha miqësi me gruan e tij, nuk kisha shpresa as tek ai se më donte dhe e doja. Është diçka që s’ja vlen më ta diskutoj, se është pak e rëndë. Unë duhet të bëja veprimet e duhura që në fillim. Jam penduar vetëm se nuk tregova çfarë ndodhi. Këtu kam ardhur vetëm për vajzën.

Cfarë bëri ai kur i the që ishe shtatzënë?
Më tha ta ab.o.rtoja, madje me tha të merrja gruan e tij.. Por unë nuk pranova…

Po më pas?
U izolova, i bija celularit të tij, i thashë se kisha lindur, i thashë do vish ti këtu apo të vi unë bashkë me vajzën në shtëpinë tënde? Ai erdhi dhe më dha paratë

Po pastaj?
Unë hyra në banesën e tij, me dëshirën e tij. Më prezantoi si shoqe…por pastaj gjërat…

Si e mori vesh bashkëshortja e tij?
Ajo më ftoi për kafe, kur e mori vesh, më kërkoi që vajzën ta çoja në jetimore se nuk të shikoj dot të vu.a.sh… Asaj i kërkoj të falur vetëm se nuk i thashë çfarë ndodhi atë natë kur ne të dy ishim të p.irë. Ai më bënte p.re.sion pastaj, dhe nuk ia tregova kurrë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *