Serbet kokeulur/ “Ta q… nënën shqiptare n’….”, degr adon trajneri i Serbisë, sh an Xhakën e Shaqirin pas golit kundër Zvicrës (VIDEO)

Në një moment të ndeshjes së sotme Zvicer-Serbi (3-2), trajneri i Serbisë, Dragan Stojkoviq sh au me nënë shqiptarët pas golit të Serbisë kundër Zvicrës, kur rezultati u bë 2-1.

“Ta q… nënën shqiptare n’….”, ishin fjalët e tij.

Natë magjike për Zvicrën dhe jo vetëm. Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka me shokë dhuruan emocione sonte në Kupën e Botës, duke mundur 3-2 Serbinë dhe duke u kualifikuar.

Xhaka është pë plasur me lojtarët e Serbisë fizikisht këtë herë. Granit Xhaka është përplasur më shumë me sulmuesin kundërshtar, Mitrovic. U është dashur ndërhyrja e lojtarëve të tjerë për të ndarë përp asjen e tyre.

Ne fund Graniti u ka bere nje shenje me duar nga pantallonat e tij, duke i lene shume te tur peruar serbet

Kombëtarja serbe e mbyll në mënyrën më të keqe rrugëtimin në Katar, me një disfatë ndaj një rivali jo vetëm në fushë, por edhe më gjerë.

Xherdan Shaqiri do tregonte klasin e tij në minutën e 20-të. Lojtari shqiptar por me pashaportë zvicerane do realizonte në portën serbe, duke dërguar në festë tifozerinë.

Ekipi i Stojkoviç do përfitonte nga një përgjumje e Helvetëve në pjesën e parë për të përmbysur shifrat. Fillimisht Mitroviç vendosi ekuilibrat, ndërsa për përmbysjen mendoi Vlahoviç.

Të besuarit e Murat Yakin do bënin çmos që të shkonin në dhomat e zhveshjes të paktën me barazim dhe do përmbushnin këtë mision pas golit të Embolo.

Zvicra mori epërsinë në fillimin e pjesës së dytë me Freuler. Me qetësinë që i karakterizon rezultati do mbrohej, për të marrë kështu një kualifikim të merituar, 6 pikë në vendin e dytë. Zvicra do të përballet në fazën tjetër me Portugalinë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *