Vr au veten! Ja çfarë po bënte vr asesi i gruas shtatzene vetëm 1 orë para se ta që llonte për vde kje (VIDEO)

Sokol Halili i ka dhënë f nd jetës ditën e sotme, dy ditë pasi vr u gruan e tij shtatzënë 35-

vjeçaren Hamide Magashi. Indeksonline ka publikuar një video të Sokol Halilit pak orë pasi kreu vr sjen e gruas në oborrin e spitalit. Ai është parë në dalje të Suharekës.

Halili ka qenë i veshur me të zeza dhe me kapelë në kokë. Sipas Indeks, Halili ka bërë lëvizje

të shpeshta rreth spitalit para se të kryente vr sjen. Rreth një orë para vr sjes së grua, Halili kishte ndaluar në faramaci dhe kishte marrë ilaçe për dh mbjen e kokës.

Pamje nga momenti kur policia i bëri thirrje për dorëzim, të d shuarit për vr sjen e gruas shtatzënë

Është vetëv arë Sokol Halili, i dyshuari për vr sjen e gruas së tij shtatzënë në oborrin e QKUK-së. Lajmi u konfirmua nga Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla.

“Pas një pune intenzive të të gjitha njësiteve të Policisë së Kosovës është arritur që të

lokalizohet vendndodhja e vr sësit Sokol Halili. Përkundër tentativës së zyrtarëve policor që të negociojnë dor zimin, dorasi vr t veten.

Policia e Kosovës si dhe Inspektoriati Policor i Kosovës do të vazhdojnë hetimet për zbulimin e të gjitha rrethanave të vr sjes së gruas shtatëzënë dhe ve tëvr sjes së dorasit.”, tha Xhelal Sveçla në “Facebook”.

Para kësaj Policia e Kosovës ka rrethuar shtëpinë e të d shuarit për vr sjen e ish-bashkëshortes shtatzënë në oborrin e QKUK-së./RTV21

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *