E fundit! Ish burri i saj i merr je ten 35 vjecares shtatzene ne spital, policia jep detajet e tri shta

Një grua shtatzënë, ka mbetur e vd kur në përballë Gjinekologjisë në Qendrën Klinike Universitare.

Rasti ka ndodhur rreth orës 18:00.

Jo zyrtarisht mësohet se gruaja është vr rë me ar më nga ish-bashkëshorti i saj.

Zëdhënësja e Policisë, Flora Ahmeti, ka bërë të ditur se ekipi mjekësor ka konstatuar vd kjen e v ktimës, femër, rreth 35-vjeçare.

“Mbështetur në informacionet e para, dyshimet e ngritura sugjerojnë se bëhet fjalë për vr sje”, tha Ahmeti.

Më tej theksoi se Policia në koordinim me prokurorin e shtetit ka nisur një hetim dhe po vijon ndërmarrjen e të gjitha veprimeve hetimore dhe të ekzaminimit, me qëllim sqarimin e plotë të ngjarjes.

Për rastin ka reaguar edhe Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës.

“Qendra Klinike Universitare e Kosovës konfirmon se sonte rreth orës 18:00, në oborrin e QKUK-së ka ndodhur një vd kje. Organet policore menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes si dhe dyshimet e para nga Policia janë se bëhet fjalë për vr sje”.

“Policia në koordinim me prokurorin e shtetit ka nisur një hetim dhe po vijon ndërmarrjen e të gjitha veprimeve hetimore dhe të ekzaminimit, me qëllim të sqarimit të plotë të ngjarjes.
Detajet e tjera do të jepen nga organet kompetente që janë duke kryer hetimet”, thuhet në reagim./Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *