“Emri jot nuk vd es kurrë”/ Dedikime perlot ese për babë e bir, që hu mbën jetën në Bogë

Janë të shmuta postimet në rrjetet sociale për Petrit dhe Jason Rushaj, babë e bir, që h mbën

jetën ditën e djeshme në Bogë të Shkodrës, pasi rrjedha e ujit mori para makinën me të cilën ata po udhëtonin.

Petrit Rushajka qenë një biznesmen i njohur në zonë dhe h mbja e tij dhe e djalit të mitur ka h dhëruar shumë persona.

“Na e c ptuat zemren Petrit Rushaj Jason Rushaj! Vd kja e pabese nuk pytka per mirsine e kesaj bote! Emri jot nuk vd s kurrë, do ju kujtojme tan jeten. Krishti u paste ne Parrize! Ngushellime familjes, shoqnise, Pultit e tane Shkodres per ket h mbje kaq te madhe!” -shkruan një mik i tij.

“Pushofsh në paqe Petrit Rushaj, ngushëllime familjarëve dhe të afërmve për këtë tr gjedi dhe dhimbje kaq të madhe. Petrit Rushaj ka qenë një frymëzim jo vetëm për krahinën e Pultit por edhe për mbarë Dukagjinin.

E kam njohur prej shumë vitesh dhe kam marrë pjesë në shumë prej aktiviteteve të organizuara prej këti burri të Dukagjinit me plotë energji dhe vullnet për të punuar për vendlindjen e tij.

Past dritë dhe pushoftë në paqe, Zoti i forcoftë familjarët të afërmit dhe të gjithë shokët dhe dashamirësit e tij.” – shkruan një tjetër.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *