E fundit! Shi, rrebeshe dhe rrufe këtë javë, ditët kur pritet përkeqësim i motit në të gjithë vendin

Kjo javë do të ketë tipare të një vjeshte të vërtetë.

Moti përgjithësisht do të mbizotërohet nga vranësira dhe kthjellime të përkohshme.

Reshjet e shiut, do të përfshijnë kryesisht pjesën bregdetare me intensitet të ulët. Herë pas

here, reshjet do të marrin intensitet mesatar. Ditën e enjte dhe të premte, reshjet do të përfshijnë të gjithë vendin. Në pjesën bregdetare rrebeshe me rrufe.

Era, do të fryjë juglindje e jugperëndim e lehtë e mesatare. Në bregdet, gjatë të enjtes e të premten era e vrullshme në bregdet.

Valëzimi në det i forcës 2 deri 4 ballë.

E fundit! Shi, rrebeshe dhe rrufe këtë javë, ditët kur pritet përkeqësim i motit në të gjithë vendin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *