Rënie e frik shme, çfarë po ndodh me dollarin dhe euron? Këmbimi valutor për ditën e sotme

Dollari amerikan është blerë këtë të shtunë, 12 nëntor me 112.6 lekë dhe është shitur me 114.3 lekë

Sakaq monedha evropiane Euro blihet me 116.7 lekë dhe shitet me 117.3 lekë, duke treguar qëndrueshmëri.

Paundi britanik sot blihet me 132.7 lekë dhe shitet me 134 lekë, duke treguar forcim.

Moti ditën e sotme do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura dhe reshje të pakta shiu në jug dhe juglindje.

Temperaturat minimale parashikohen 6-11 gradë, temperaturat maksimale do të jenë me rënie 11-13°C në veri , 19-21°C në zonën e ulët dhe bregdet.

Era do të jetë me drejtim Jug-lindje me shpejtësi 12 m/sek dhe dallgëzim të forcës 4 ballë në det të hapur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *