Dimri erdhi! Moti merr kthesën e fortë sot, bie bore e madhe ne kete qytet

Moti ditën e sotme do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura dhe reshje të pakta shiu në jug dhe juglindje.

Temperaturat minimale parashikohen 6-11 gradë, temperaturat maksimale do të jenë me rënie 11-13°C në veri , 19-21°C në zonën e ulët dhe bregdet.

Era do të jetë me drejtim Jug-lindje me shpejtësi 12 m/sek dhe dallgëzim të forcës 4 ballë në det të hapur.

“Prishtina Weather” ka publikuar dy fotografi nga kamerat e vendosura në Brod dhe Brezovicë, e ku shihet se në mëngjesin e sotëm kanë rënë shtresat e para të borës.

Fotografitë e publikuara janë marrë nga Gjirafa Slow Tv.

Dimri erdhi! Moti merr kthesën e fortë sot, bie bore e madhe ne kete qytet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *