Tezja e dhëndrit nga Fieri shkon e veshur me të zeza në dasmë, aty ndodhi ajo që s’ua merr mendja

Jemi mesuar qe dasmat te moos mbarojne para ores 3 te mengjesit, por me një dasmë në qytetin e Fierit nuk ka ndodhur keshtu. Pasi ajo nuk ka zgjatur më shumë se dy orë.

Gazetari i “Aldo Morning Show” raporton se shkak i mbylljes para kohe të dasmës është bërë tezja e dhëndrit e cila ishte veshur me të zeza.

Sipas gazetarit ka qenë babai i dhëndrit ai që ka kërkuar largimin e saj nga dasma dhe pas saj thuajse të gjithë dasmorët janë larguar duke i prishur kështu ditën më të lumtur çiftit.

Dashi

Edhe kur gjërat më të vogla shkojnë keq, reagimi i tepruar i një shoku ose të afërmi do të bëjë që një problem i vogël të bëhet i madh. Ju nuk jeni në gjendje të toleroni marrëzinë e dikujt dhe mendoni se ata janë të marrë, që kërkojnë vëmendje dhe janë jashtëzakonisht të bezdisshëm. Largimi do ta mbyllë papritur këtë situatë.

Demi

Dikush me të cilin punoni, duket se ka dalë nga ana e gabuar. Nëse humori i tyre i keq nuk qetësohet shpejt dhe nuk mund t’i inkurajoni të jenë të këndshëm ose të shoqërueshëm, mund të mos keni zgjidhje tjetër veçse t’i kërkoni të largohen.

Binjakët

Jeni të etur për të eksploruar territore të reja dhe të panjohura. Nëse një mik aventurier dëshiron t’ju bashkohet në udhëtimet tuaja, ai do të jetë i mirëpritur. Po kështu, nëse dikush përpiqet të frenojë nevojën tuaj për të provuar diçka të re dhe të ndryshme, ju nuk do ta dëgjoni. Mundësi të reja janë në horizont dhe ju dëshironi të përfitoni sa më shumë nga ajo që ofrohet.

Gaforrja

Tregoni vëmendje në marrëdhëniet familjare dhe anët emocionale të jetës. Është e rëndësishme që dikush për të cilin kujdeseni të mos ndihet i përdorur ose i marrë si i mirëqenë. Një lajm i papritur ose do t’ju ndriçojë ditën ose do t’ju prishë planet. Sido që të jetë, ka nevojë të jesh fleksibël dhe të pranosh atë që duhet.

Luani

Një certifikatë, çmim apo lëvdatë për një punë të kryer mirë do t`ju ngrejë humorin. Ju dëshironi të shpërndani pak rreze dielli dhe mund ta bëni këtë duke u përfshirë në një ngjarje komunitare që synon të ndihmojë njerëzit që kanë nevojë për mbështetje praktike, emocionale ose financiare. Mos u habitni nëse ju kërkohet të merrni përgjegjësinë për mbledhjen e disa fondeve.

Virgjëresha

Filloni të kërkoni mënyra për të përmirësuar situatën tuaj financiare nëse keni pasur vështirësi për të përballuar jetesën. Ulni kostot, shmangni blerjet impulsive dhe fikni pajisjet kur nuk janë në përdorim. Nëse anëtarët e tjerë të familjes janë të pakujdesshëm me paratë e tyre, inkurajojini ata të vendosin një buxhet javor dhe t’i përmbahen atij.

Peshorja

Hulumtimi i planeve profesionale që ende nuk e kanë parë dritën do të jetë një mënyrë e mirë për të shtyrë orët. Mendimet tuaja janë ende tek çështjet që prisnit të merreshit, të cilat janë vonuar ose janë shtyrë. Ky është shansi juaj për të nxjerrë në pah ide të tjera.

Akrepi

Ju emocionon të qenit në gjendje të eksperimentoni me ide të reja në punë ose në shtëpi. Një i afërm do të sjellë disa ide që do t’ju tërheqin në një mënyrë të çuditshme.

Shigjetari

Nuk e keni problem të kuptoni pse puna s`po ecën. Ka disa gjëra shumë personale për t’u diskutuar. Ka gjithashtu disa mënyra për të korrigjuar këtë situatë.

Bricjapi

Një marrëdhënie që dikur ka qenë shumë e afërt duket se një moment do të bëhet e akullt. Ju ndjeni se gjërat po ndryshojnë. Një familjar do të ngrejë disa kundërshtime me zë të lartë ndaj sugjerimeve tuaja dhe ndërhyrja e tyre do të ndalojë një projekt.

Ujori

Do t’ju duhet kohë që ju dhe një mik apo partner romantik të mësoheni me mënyrat, preferencat, pëlqimet dhe mospëlqimet e njëri-tjetrit. Mund të ketë disa keqkuptime, por diçka do të rritet.

Peshqit

Nuk ka rëndësi nëse shkakton grindje apo fërkime, kur bëhet fjalë për paratë dhe pasuritë materiale, është e rëndësishme të kujdeseni për interesat tuaja. Nëse një mik ju ka marrë diçka që ishte i veçantë për ju dhe duket se e ka harruar, është koha t’i kujtoni se ishte thjesht një hua.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *