E gjeti milioner! Beniada lidhet me vellain e VIPit shqiptar qe e duam te gjithe

Ish-banorja e “Big Brother VIP”, Beniada Nishani ka pranuar pak kohë publikisht lidhjen e dashurisë. Por duket se rrjeti ka rënë në gjurmët e partnerit që modelja donte ta mbante mister.

Pse të gjithë po mendojnë se vëllai i Arbër Hajdarit, Blerti Hajdari është partneri i Beniadës?

1.
Në profilin e Blertit ka vetëm një foto të tij me një vajzë që nuk është e familjes dhe ajo është Beniada. Dhe duhet ta themi se të dy bashkë bëjnë një çift mjaft të bukur.

2.
Pak muaj më parë Arbri ishte i ftuar në emisionin ‘Procesi Sportiv’ përballë vëllait të tij, ku Ed Manushi e pyeti në lidhje me të vëllanë. Ai i tha nëse vë re ndonjë ndryshim te Blerti gjatë kësaj periudhe, ndërsa Arbri u përgjigj shkurt ‘Mirë më duket’, duke shkaktuar të qeshura në studio. Por publikut i shpëtoi ky detaj në atë kohë pasi nuk dihej ende se mes sportistit dhe modeles kishte nisur një histori dashurie.

3.
Modelja ishte e ftuar edhe në dasmën e Arbrit dhe Vlerës, bashkë me kushërirën e saj e cila nuk mungon në asnjë dalje të modeles.

Nga ana tjetër, duket se ata gëzojnë edhe bekimin e vëllait të Blertit opinionistit të njohur Arbër Hajdari që e kishte dalluar Beniandën gjatë eksperiencës së saj në Big Brother për natyralitetin dhe spontanitetin.

4.
Së fundmi është publikuar edhe një foto e çiftit ku ata shfaqen për herë të parë në një dalje publike bashkë më premierën e filmit ‘Sofia’ me regjisor Eduart Grishajn.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *