U rra hën për dash norët? Kejvina Kthella tregon pse u konfli ktua me Einxhel Shkiren dhe Oriola Marashin

E ftuar këtë mbrëmje në emisionin “Goca dhe Gra”, modelja Kejvina Kthella foli për sh rrin me Einxhel Shkirën dhe Oriola Marashin që u bë viral në mediat rozë.

Mbi të gjitha, modelja thekson se nuk ka qenë një d bat për meshkuj, ndërsa shton se kanë qenë palë të treta që kanë ndikuar në konf ikt.

“Nuk jemi pajtuar se nuk na ka rënë rasti që të takohemi, por ka qenë diçka pa lidhje, nga ana ime, më shumë për shkak impulsivitetit tim. Është diçka që nuk ka lidhje as me meshkujt, as me shoqërinë tonë. Erdhi nga njerëz të tretë…”

Ndërkohë, e pyetur nga moderatoret në studio nëse do të donte të ishte konkurrente në “Big Brother VIP”,

Kejvina shprehu dëshirën për ta provuar si eksperiencë, pasi sikurse tha, publiku njeh shumë pak nga karakteri dhe personaliteti i saj.

“Mendoj se do të isha një surprizë për publikun, për tipin që kam, pasi publiku nuk më ka njohur shumë. Jam njeri që përshtatem, jam shumë sociale, nuk kam problem të jemi me njerëz të rinj apo në ambiente të mbyllura”.

Lidhja me bossat ka sak rifica! Bef ason Kejvina: Kam mbajtur te dashurin e pa pune, por njëri me ka detyru qe per 1 muaj ta

Modelja Kejvina Kthella ishte e ftuar këtë mbrëmje në “Goca dhe Gra”, ku si rrallë herë foli edhe për dimensionet e jetës së saj personale.

E pyetur nga moderatoret se cili do të ishte partneri ideal për të, modelja tha se së pari, i pëlqen mirëqenia.

“Duke u bazuar te vetja ime, më pëlqen shumë pamja e jashtme. I gjatë, bjond. Gjatësinë e kam pak problem. Sheik jo. Mua më pëlqen mirëqenia sesa materializmi. Do më pëlqente të kisha dikë që ka njëfarë pozite, gjërat e tjera janë plus. Janë shumë faktorë që duhet të plotësojë”- tha Kejvina.

Me nota humori, Kejvina tha se i pëlqejnë ‘b ad-boys’ dhe prandaj shpesh herë e ndjekin pr blemet.

“Kam pasur një lidhje me dikë që ka qenë pa punë. Me lekë nuk e kam mbajtur, por e kam ndihmuar. Kjo lidhje ka qenë pasi jam bërë e njohur. Nuk ka zgjatur shumë, kushedi pse (qesh). Ishte shumë i bukur. Më ndjekin h llet, se më pëlqejnë ‘b ad-boys’”.

Modelja tregoi edhe çmendurirat që ka bërë në një lidhje dashurie.

“Kam bërë çmendurira. Kam marrë avionin pa thënë gjë fare, thjesht më ka gjetur aty. Nëse e them sa orë fluturim, e kuptoni se ku pastaj. Edhe për mua kanë bërë çmendurira. Njëherë dikush kishte mbajtur rreth një muaj WhatsApp-in tim”- tha Kejvina.

E fundit! Avokati: Burri qe vr au gruan dhe foshnjen pritet te marre de nimin me te madh ne historine e Kosoves

Avokati Besnik Berisha ka reaguar pas vr sjes së gruas shtatzënë nga ish-bashkëshorti i saj para objektit të Gjinekologjisë në Prishtinë, raporton Gazeta Sinjali.

Berisha përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se ajo çfarë ndodhi në oborrin e SHSKUK-së, do të shënojë dënimin e parë në Kosovë me b rgim të përjetshëm.

“Kjo që ndodhi sonte në oborrin e SHSKUK , ku në rrethana akoma të panjohura ish bashkëshorti privoi nga jeta gruan shtatzënë dhe u zhd kë akoma pa gjurmë, do shënoi d nimin e parë në Kosovë më b rgim të përjetshëm (të konfirmuar në secilën instancë). ”, ka shkruar Berisha.

Sipas Berishës, ky d nim mund të mos ekz kutohet vetëm nëse dorasi i jep aktgj kimin vetes akoma pa u d nuar nga gjykata.

Postimi i plotë:

Kjo që ndodhi sonte në oborrin e SHSKUK , ku në rrethana akoma të panjohura ish bashkëshorti privoi nga jeta gruan shtatzënë dhe u zhd kë akoma pa gjurmë, do shënoi d nimin e parë në Kosovë më b rgim të përjetshëm (të konfirmuar në secilën instancë).

Ky d nim mund të mos ekz kutohet vetëm nëse dorasi i jep aktgj kimin vetes akoma pa u d nu nga gjykata.

Kështu mendoj unë!+

“Lashë babin në spital”/ Anila Hoxha perlot, tregon pe ngun e jetës: I kam lënë vëllait çelësat dhe

Gazetarja Anila Hoxha ishte e ftuar në “Ftesë në 5”, në një intervistë ku foli për rrugëtimin 24-vjeçar në media.

E vlerësuar pak ditë më parë me një çmim për kontributin në l ftën kundër dh nës ndaj grave, gazetarja kujtoi disa ngjarje të tilla që i kanë ngelur në memorie.

Nga historia e Kozetës, shoqes së universitetit që u vr a në oborr e deri te vr sje të grave nga bashkëshortët e tyre.

Mirëpo, përballë pesë situatave pak më personale, Anila tregoi edhe një p ng të sajin.

“Në 2014 babi ishte shtruar në spital. Ishte dhe viti kur nisi një hetim i thelluar për ish-guvernatorin e bankës Ardian Fullani. Dhe një nga këto raste kur ne po prisnim përgjigjet në

spital, mua më vjen një mesazh nga një prej burimeve “do arr stojmë Fullanin”. I kam lënë vëllait çelësat dhe ika”, u shpreh gazetarja.

“O Zot kënaqe atë nanë me bebin e vet në xhenet”, këngëtari përlot me reagimin për 35-vjeçaren që u v ra nga burri

Artisti i njohur, Gold Ag ka reaguar i prekur për ngjarjen e rëndë që tronditi Kosovën mbrëmjen

e sotme, ku Sokol Halili qëlloi për vdekje ish bashkëshorten e tij, Hamide Magashi në oborrin e maternitetit në Prishtinë. Ajo ishte shtatzënë dhe priste të lindte ditën e nesërme.

“Në një vend ku rruga e Zotit lëshohet, askush mos te çuditet më vonë se çka bohet. O Zoti im

kënaqe atë nanë me fëmiun e saj në Xhenet”, ka shkruar artisti përmes një postimi në Instastory. Sakaq,

kujtojmë që Rrjeti i Grave në Kosovës ka bërë thirrje për protestë nesër për vrasjen e 35 vjeçares.

Ata u kërkojnë qytetarëve t’u bashkohen kësaj proteste që fillon në orën 16:00 tek Sheshi Zahir Pajaziti.

Vr asja e gruas shtatzënë , perlot Gold AG: Kur dilet nga rruga e Zotit, dijeni qe ka nje

Këngëtari i njohur Gold AG, ka reaguar në lidhje me ngjarjen e rëndë në Kosovë, ku 31-vjeçari Sokol Halili ka vr rë ish-gruan e tij shtatzënë, 35-vjeçaren Hamide Magashi në Prishtinë.

“Në një vend ku rruga e Zotit lëshohet, askush të mos çuditet më vonë se çka bohet. O Zoti im,

kënaqe atë nënë me fëmijën e saj në Xhenet”, ka shkruar këngëtari për ngjarjen e rëndë që ndodhi në oborrin e maternitetit dhe që tronditi gjithë vendin.

Kujtojmë se gruaja shtatzënë pritej të lindte sonte ose nesër, sipas familjarëve të saj. Ajo

kishte pak kohë që ishte ndarë nga bashkëshorti, të cilin familjarët e v ktimës e përshkruanin si një njeri që jetonte mbante rmë në banesë./albeu.com

Vr sja e gruas shtatzënë , perlot Gold AG: Kur dilet nga rruga e Zotit, dijeni qe ka nje

I riu shqiptar ne Revisten Forbes! Kush eshte miliarderi i Kriptomonedhave qe po shkelqen ne Amerike

Ambasadorja e Shqipërisë në SHBA, Floreta Luli-Faber ka njoftuar se një i ri nga Shkodra është pjesë e listës së FORBES në 30 personat më të famshëm nën 30 vjeç.

Në një postim në Facebook, ambasadorja shkroi se Kevin Krasniqi është përzgjedhur mes 12 mijë kandidatëve, për arritjet e tij marramendëse në botën financiare dhe atë të zhvillimit ekonomik.

Ajo ka zbuluar se i iru ka krijuar gjithashtu edhe një kriptovalutë me një vlerë tregu prej 4 miliardë dollarë.

Postimi i plotë:

A e njihni #KevinSekniqi, të cilin më pëlqen ta quaj djalin nga Shkodra! Tashmë është një “hit” në botën financiare ndërsa FORBS e ka listuar në listën e famshme “30 under 30”, një nga 30 personat e moshës nën 30 vjeç që ka arritur një sukses marramendës në botën financiare dhe atë të zhvillimit ekonomik.

Forbes nënvizon se ka shqyrtuar mbi 12 mijë kandidatë të mundshëm, duke i vlerësuar për faktorë si investimi, të ardhurat, ndikimi social, inovacioni dhe potenciali që kompanitë e tyrë ofrojnë. Siç e përshruan Forbes, Sekniqi është “bashkëthemeluesi më i ri i Ava Labs, i cili ka luajtur një rol kyç në krijimin e Avalanche, një blockchain me shpejtësi të lartë që numëron mbi tre milionë përdorues, dhe [në krijimin e] AVAX, një kriptovalutë me një vlerë tregu prej 4 miliardë dollarë.”

E takova vitin e kaluar në Majemi, në ato pak orë që ja lejonte vetes për të pushuar larg kompjuterit dhe kompanisë së tij. Shumë i dashur, i thjeshtë, dhe me mjaft modesti fliste për komaninë e tij,

të filluar që në bankat e shkollës, zhvilluar në Nju Jork por vendosur në Miami, Florida. Ate prill 2021 ai ishtë në fazën e kërkimore, dhe priste që brenda vitit të përmbyllte ëndërrën e tij për një zhvillim unik në fushën e kriptomonedhës. Tani ai ja ka dalë me sukses.

Jemi shumë krenar për ty!

Ja renditja ne Forbes

Ismail Qemali ishte mason? Detaji tek busti i tij në Tiranë që i la të gjithë pa fjalë

Në një intervistë në media pak kohë më parë nipi i Ismail Qemalit deklaroi se babai i Kombit Shqiptar ka qenë pjesë e masonëve.

Nipi shpjegoi se edhe ai vetë është mason dhe se të jesh pjesë e këtij organizimi nuk ka asgjë për t’u fshehur pasi sipas tij objektivat e masonerisë janë ato të humanitetit.

Megjithatë duket se këtë e përforcon më tej edhe një fakt që një qytetar ka vënë re pranë bustit të Ismail Qemalit në qendër të Tiranës.

Pranë bustit gjendet një kurorë e vendosur nga Lozha e Madhe e Shqipërisë. Ky organizim rezulton të jetë pjesë e masonëve.

Në vijim mesazhi i ardhur nga qytetari:

Pershendetje Joq, e paskemi patur mason babain e kombit, se kishim ditur e tha dhe nipi i vet në një intervistë, por sot u binda dhe vetë nga kurora që kishte sot në drekë. Flm.

Nuk e pa dot bebin e saj, fjalët e fundit të 35-vjeçares para se të vri tej nga burri: Pasha këtë fëmijë do

Prishtina u tr ndit mbrëmjen e sotme nga vr sja e dyfishtë e nënës së bashku me foshnjën që mbante në bark nga partneri i saj.

Ngjarja e r ndë ndodhi në oborrin e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, para Klinikës së Gjinekologjisë, rreth orës 18:00.

Sipas burimeve të Klan Kosovës, një grua 35-vjeçare që kishte shkuar për ta lindur foshnjën e saj në Klinikën e Gjinekologjisë, u q llua me dy pl mba nga ish-bashkëshorti i saj.

V ktimë mbeti Hamide Magashi, ndërsa autori i d shuar është Sokol Halili.

Klan Kosova ka rënë në kontakt me një dëshmitare e cila i ka dëgjuar fjalët e fundit të para se ajo të vr tej.

“Po, më duket se ka qenë shtatzënë sepse ka b rtitur: ‘pasha këtë fëmijë që kam me lind sonte’”.

“Ai veç e ka nxjerrë pi toletën prej xhepit dhe e ka q lluar dy herë”, ka shtuar dëshmitarja.

Menjëherë pas raportimeve për vr sjen e gruas shtatzënë, Klan Kosova e ka kontaktuar Policinë e Kosovës e cila ia ka konfirmuar vr sjen.

“Rreth orës 18:00, kemi pranuar informatën për një trup të pajetë në oborrin e QKUK-së në Prishtinë. Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes si dhe ekipi mjekësor të cilët kanë konstatuar vd kjen e v ktimës, femër, rreth 35-vjeçare”.

“Mbështetur në informacionet e para, d shimet e ngritura sugjerojnë se bëhet fjalë për vr sje. Aktualisht policia në koordinim me prokurorin e shtetit ka nisur një hetim dhe po vijon ndërmarrjen e të gjitha veprimeve hetimore dhe të ekzaminimit, me q llim sqarimin e plotë të ngjarjes”, ka thënë zyrtarja e për Informim e Policisë, Flora Ahmeti.

Më vonë, lajmin se v ktima u q llua për vd kje në oborrin e Klinikës së Gjinekologjisë e konfirmoi edhe vetë Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës./Abcnews.al./

Gruaja qe u vr a nga burri do lindte neser! Gazetari tro ndit: Pse mjeket nuk e shpe tuan foshnjen?

Një familjar i gruas shtatzënë, të vr rë sot në QKUK, Hamide Magashi ka thënë se pritej që ajo ta sillte në jetë fëmijën që mbante në bark gjatë ditës së nesërme.

Duke folur për KP-në, Rexhep Brahimi ka thënë se Magashi i kishte treguar sot bashkëshortes së tij, që mjekët në QKUK i kishin thënë se procesi i lindjes, do të realizohej nesër.

Një familjar i gruas shtatzënë, të vrarë sot në QKUK, Hamide Magashi ka thënë se pritej që ajo ta sillte në jetë fëmijën që mbante në bark gjatë ditës së nesërme.

Duke folur për KP-në, Rexhep Brahimi ka thënë se Magashi i kishte treguar sot bashkëshortes së tij, që mjekët në QKUK i kishin thënë se procesi i lindjes, do të realizohej nesër.

“Shoqja sot foli me të dhe i ka thënë se për nesër i kanë thënë mjekët me lindë”, ka thënë ai.

Ai ka thënë se gruaja rreth 35-vjeç, e vr rë sot, kishte qëndruar e martuar rreth 3-4 muaj.

“Ka qenë e martume në Godanc, nja 3-4 muaj e martuar. Ka pasë mosmarrëveshje me burrë e me familje, diçka s’janë ra razi edhe mes policisë, mes socialit, u nda. Ka nejtë n’shpi të vetën deri tash kur i ka ardhë koha për lindje. Tash ka ardhë koha me lindë. Ka qenë e martuar, 3-4 muaj ka nejtë të burri. Policia krejt e ka ditë rastin, se nëpërmjet policisë u nda kjo çikë”, ka thënë ai.

Sipas tij, ditëve të fundit, ajo nuk kishte kishte treguar nëse ka pasur kërc nime nga bashkëshorti i saj me të cilin ishin në proces divorci. /GazetaExpress

Gazetari që raporton për sektorin e shëndetësisë, Bujar Vitija ka hapur temën nëse foshnja e gruas shtatzënë që është vr rë sot, ka mundur të shp tohet.

Ai ka dhënë një shembull se si mjekët kishin arritur ta shpëtojnë një foshnjë nëntëmuajshe që gjendej në barkun e një nëne që ishte q lluar me ar më në Detroit të SHBA-së në vitin 2013.

Vitija ka thënë se vlerësimi nëse fëmija ka mundur të shpëtohet edhe në rastin e gruas 35 vjeçare Hamide Magashi, duhet të bëhet nga profesionistët.

Ai ka thënë se mjekëve kosovarë nuk duhet t’u bëhet gjyqi publik për këtë rast.

Vitija ka shkruar:

– Dilemes se ngritur nese mjeket eshte dashur te bejne perpjekje per shpetimin e f shnjes, i pergjigjen me se miri profesionistet.

Une nuk e di se si ka ndodhur rasti dhe cilat kane qene reagimet e mjekeve ne ato momente. Pas sa minutave kane dal ne vendin e ngjarjes? A kane dal menjehere apo jo? Meqe nuk eshte derguar ne salle, a ka mundur te konfimohet vd kja e foshnjes aty per aty me stetostkop (pinardit) pas konstatimit te vdekjes se nenes? Nese po, si eshte konstatu? Me stetostkop te pindardit? A e kane permbushur mjeket betimin ne kete rast?