E perp lasi Benzi luksoz në mes të Tiranës: reagon Rudina Xhunga, ja kush ishte bossi, as nuk tentoi te me

Gazetarja Rudina Xhunga ka treguar vetë se si është rr zuar para një makine benz luksoz në mes të Bulevardit në qendër të Tiranës.

Ajo rrëfen se u p ngua dhe u rrëzua para një makine që as nuk ndaloi ta ndihmonte, por shton se ajo që ka më shumë rëndësi është se shumë njerëz të tjerë të mirë e ndihmuan.

Postimi i plotë:

“Dje ne Bulevard u p ngova. Po vrapoja per te kapur sekondat e fundit te semaforit jeshil dhe nuk pashe hekurin e verdhe qe ndante korsine e bicikletave.

Pengesa me bllokoi kembet dhe rashe, para nje makine. Nuk kuptova cfare ndodhi, po kalimtaret perreth be titen, ndaluan makinat e tjera dhe nje vajze me ndihmoi te cohem. Pastaj nje zoteri m’u prezantua si mjek, me uli, ne borduren e Rognerit dhe me kontrolloi per sh mbje, th erje nga renia.

Dhe ne fund me dha targen e makines, para se ciles rashe. Gjeje, -tha kujt i perket. -Sepse nuk frenoi, nuk ndaloi, nuk ndihmoi. E pashe kur u pengove dhe e gjitha qe me sekonda. Ai mund te te kishte vr re sot.

Ishte benz luksoz. Targa AA200XJ. I thashe faleminderit! Por me mire se te gjej pronarin e atij benzi, kesaj dite do i mbaj mend fytyren gjithe merak te vajzes qe me dha doren te cohem ,

kalimtaret qe u mblodhen pa me njohur dhe be titen te ndalonin makinat, mjekun qe mbajti kembet, shenoi targen dhe me dha ndihmen e pare.

Tirana eshte plot njerez te mire dhe jeta eshte shume cmuar te te ike, sa hap e mbyll syte. Nuk duhet lene ne m shire te benzave. Si ky qe per pak me mori j ten, per pak, fare pak, distance fati, dje. Faleminderit🙏”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *