EMRI/ Aksi dent i tris hte në Itali, vd es 23-vjeçari shqiptar, si e shpe toi vajzen e tij 1-vjeçare

Një ak ident i rë dë automobilistik ka ndodhur së fundmi në Itali, teksa i ka m rrë j tën një 23-vjeçari shqiptar në Itali.

Mediat njoftojnë se ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme në Nuvolerë, ndërsa vi tima është identifikuar si Edi Berisha.

Sipas raportimeve mësohet se Berisha po drejtonte një automjet tip Renault dhe së bashku me të ishte dhe vajza e tij 1-vjeçare, e cila për fat të mirë i ka shpëtuar ak identit. Ajo menjëherë u dërgua në spital ku dhe po merr ndi hmë mjekësore.

Nga he imet paraprake ka rezultuar se i riu shqiptar ka kaluar në korsinë e kundërt teksa po udhëtonte në drejtim të Salos. Në atë moment po vinte një kamion ku dhe janë për lasur me njëri tjetrin. Si pas jë e ak identit mbeti i pl gosur dhe shoferi i kamionit.

Siç ndodh gjithmonë në këto ngjarje, shkruajnë mediat italiane, do të hapet një çështje hetimore për aks dent me pasojë vr sje. Automjetet e përfshira në aksident janë sek estruar, ndërsa tr pi i 23-vjeçarit është ende në dispozicion të organeve të drejtësisë.

I riu më pak se një muaj më parë kishte mbushur 23 vjeç.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *