LAJM I BUJSHËM | “Po mendojnë të paguajnë klauzolën 150 mln euro të Leao-s”

Çështja e Rafael Leaos mbetet shumë e diskutuar për Milanin. Klubi kuqezi synon të bëjë gjithçka në përpjekje për të mbajtur talentin portugez dhe për të gjetur një marrëveshje për rinovimin.

Kërkesat e lojtarit dhe agjentëve të tij janë të larta, rreth 7-8 milionë euro, me Maldinin dhe Massarën që po vlerësojnë se çfarë të bëjnë në këto ditë, të vetëdijshëm se koha po kalon dhe klubet e interesuara po bëhen gjithnjë e më shumë.

Në verë, Chelsea u përpoq me një oferte, por Djalli ishte në gjendje të rezistonte. Por situata duhet të zgjidhet me kthimin e janarit sepse grackat nuk kanë mbaruar.

Siç raporton mediafootmarseille.fr, interesimi i Paris Saint Germain është shumë i madh për portugezin, me drejtorin sportiv Luis Campos i cili do të ishte gati të rikthehej në sulmin e benjaminit te tij, tashmë të sjellë te Lille në të kaluarën.

Parizienët nuk ishin në gjendje të provonin në seancën e fundit të merkatos pasi ata tashmë ishin në sulm të mbuluar dhe Neymar refuzoi të largohej nga klubi.

Megjithatë, brenda një viti gjërat mund të ndryshojnë, edhe për faktin se përflitet se Leo Messi mund të kthehet në Barcelonë. Në atë rast, kampionët francezë do të kerkonin Leao.

E përditshmja franceze më pas shpjegon se ofensiva e PSG-së duhet të jetë radikale, me Campos që pret driten jeshile nga prona e Katarit për të paguar të gjithë klauzolën e lirimit prej 150 milionë euro për të shkuar te Leao.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *