Milani ndjek ende objektivin e verës pasi ai nuk pranoi transferimin në Francë!

Milan është ende duke ruajtur interesin e tyre për sulmuesin e Club Brugge, Noa Lang, por ka konkurrencë nga klubet e tjera, pretendon një raport i shkruar sot nga Calciomercato.com.

Siç është raportuar, kuqezinjtë nuk e kanë harruar sulmuesin me të cilin ishin shumë të lidhur në fillim të afatit kalimtar të verës dhe madje nga Belgjika thane edhe se arritja e akordit ishte prane per gati 18 mln euro me Brugge, por pastaj objektivi u kthye te De Ketealere.

Kishte zëra të fortë se Milani donte të bënte një lëvizje për Lang dhe Charles De Ketelaere. Lang përfundoi duke mos u larguar nga kampionët belg që ai priste qartë të merrte duke pasur parasysh komentet e tij të pacipë në shtyp në atë kohë për të ardhmen e tij.

Su lmuesi 23-vjeçar po ndiqet nga skuadra e Premier League, West Ham United dhe skuadra e La Ligës, Atletico Madrid, që do të thotë se Milani nuk do të kishte një rruge të pastër nëse ata vendosin të veprojnë sipas interesit të raportuar në janar ose verës.

Kujtojme qe ne vere, ne ditet e fundit te merkatos, Noa Lang refuzoi transferimin te Lille pasi dy klubet kishin rene dakord per gati 20 mln euro dhe bonuse. Kjo levizje u duk befasuese duke qene se sulmuesi donte te ndryshonte ambjent.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *