“Hë se nuk bëri ndonjë gjë të madhe”, Handanovic për Berishën: Fatkeqësisht ishte…

Interi është ndalur në një barazim 1-1 në fushën e Torinos dhe tashmë e sheh veten 4 pikë pas Milanit kryesues. Rezultat i cili erdhi edhe falë pritjeve të njëpasnjëshme të Etrit Berishës,

i cili mori në fund të sfidës edhe vlerësimet e kundërshtarëve, duke filluar nga kapiteni i zikaltërve, Samir Handanoviç.

“E dinim që ishte një ndeshje e vështirë për mënyrën se si luan Torino, luajtëm edhe me topa më gjatë. Kishim mundësitë e pastra,

fatkeqësisht Berisha ishte 2-3 herë shumë i mirë dhe u përpoqëm të fitonim deri në fund, por nuk ia dolëm. Kampionati?

Është i hapur dhe do të jetë kështu deri në javën e fundit. Kemi një javë kohë për duelin me Fiorentinën dhe është më mirë

se të kesh 2-3 ditë. Na mbeten 10 ndeshje dhe duhet të mundohemi t’i fitojmë të gjitha”, tha portieri Interit pas duelit.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*