Mbërrin në Tiranë familja e parë ukrainase: Mikpritja shqiptare nuk zhgënjen

Ka mbërritur në Tiranë familja e parë nga Ukraina, me nënë dhe dy fëmijët që janë strehuar në “Uka Farm” në Laknas.

Lajmin e ka bërë me dije ministrja Elisa Spiropali, e cila ka publikuar foton e familjes ukrainase. “Familja nga Ukraina mbërrin në Tiranë. Mikpritja shqiptare nuk zhgënjen!

Uka Farm në Laknas hap dyert për nënën me dy fëmijët e saj”, shkruan Spiropali krah fotos. Situata e renduar në Ukrainë vijon prej 18 ditësh.

Nderkohe, këshilltari i Presidencës ukrainase, Mykhailo Podolyak, tha se të hënën, më 14 mars, do të paraqesin rezultatet e para të bisedimeve me delegacionin rus.

Podolyak, që është pjesë e delegacionit ukrainas në bisedimet me Rusinë, tha se bisedimet me Moskën po vazhdojnë pandërprerë.

“Sërish. Negociatat po vazhdojnë pandërprerë përmes video-konferencave. Grupet punuese po punojnë vazhdimisht. Një numër i madh i çështjeve kërkojnë vëmendje të vazhdueshme. Të hënën, më 14 mars, një sesion negociues do të mbahet për të përmbledhur rezultatet paraprake”, shkroi ai në Twitter.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*