Rrezikon sëriozisht rënien nga Serie A, Genoa merr futbollistin shqiptar për të arritur objektivin

Genoa dëshiron të korrigjojë gabimet e fazës së parë të kampionatit në mënyrë që të parandalojë rënien nga kategoria.

Së fundmi drejtuesit shkarkuan nga pozicioni i trajnerit. Andriy Shevchenko, i cili e pati të pamundur te ndryshojë situatën tek skuadra e Genoas.

Në vend të tij, pritet të vijë Bruno Labbadia, i cili së fundmi udhëhoqi skuadrën gjermane, Hertha Berlin. Trajneri gjerman duket se nuk do të arrijë i vetëm në Itali,

por do të transferojë dhe një lojtar që luan në Superligën e Zvicrës tek skuadra e Servette. Bëhet fjalë për 21 vjeçarin me origjinë shqiptare, Kastriot Imeri që luan në pozicionin e mesfushorit të avancuar.

Meqenese jemi ne Serie A, Marash Kumbulla është përfshirë në formacionin më të mirë të javës së 22-të. Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare bëri një performancë të shkëlqyer kundër Cagliarit duke marrë edhe lavdërimet e trajnerit Jose Mourinho.

Në fillimin e sezonit, “Special One” është treguar shumë i ashpër me Kumbullën, por duket se përulësia e shqiptarit bëri që t’i jepte një shans të dytë dhe ai po e shfrytëzon më së miri.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*