Nuk pranon të largohet, Partizani e çon Ergys Kaçen tek ekipi U21

Partizani kërkon me çdo kusht që në ditët e mbetura të merkatos së janarit ta largojë Ergys Kaçen për të shpëtuar nga kostoja e tij e madhe financiare.

Prej ditësh, lojtari dhe klubi po negociojnë për mbylljen e bashkëpunimit, por Kaçe po bën rezistencë me pretendimet e tij të larta për të pranuar mbylljen e bashkëpunimit.

Klubi ka bërë edhe lëvizjen e fundit për ta detyruar atë të largohet. “Panorama Sport” mëson se Kaçe është dërguar nga trajneri Mehmeti të stërvitet me Partizanin U-21.

Kjo lëvizje natyrisht është mesazh i qartë nga drejtuesit e klubit të kuq për korçarin, se nëse ai nuk largohet, nuk do të ketë shansin të luajë.

Drejtuesit i kërkuan edhe pak ditë më parë mesfushorit të shkonte tek ekipi U-21, por ish-fantazisti i Kombëtares fillimisht refuzoi.

Kujtojmë se Kaçe erdhi me shumë bujë merkaton e verës te Partizani dhe pritej të bënte diferencën në Superiore, por nuk ndodhi fare kështu.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*