EDON ZHEGROVA realizon GOLIN më të bukur të këtij sezoni në Kupat e Europës, o çfarë perle (video)

Baseli është duke luajtur kundër Kairat Almaty në Conference League dhe ka arritur që të përmbys shifrat në 2-3. Goli i dytë i zviceranëve dhe që barazoi përkohësisht rezultatin erdhi nga Edon Zhegrova. Futbollisti shqiptar e ka shfrenuar imagjinatën dhe ka shënuar një gol që me siguri nuk e keni parë kurrë nga lojtarët shqiptarë.

Nga një distancë e konsiderueshme erdhi një predhë për të gjetur trekëndëshin e portës së mbrojtur nga Pokatilov. Të gjithë kanë mbetur të habitur dhe kanë vendosur duart në kokë për realizimin e Zhegrovës.

Video https://streamja.com/jqz5e

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*