Ka shumë fansa të huaj dhe i thonë se është latine, këngëtarja shqiptare “iu mbyll gojën” me këtë përgjigje

Ndonëse nuk është aktive në muzikë, këngëtarja shqiptare, Lindita Halimi poston vazhdimisht në rrjetet sociale. Ajo ndan shpesh momente nga përditshmëria, veçanërisht me vogëlushen e saj, Kaimana.

Linda ka dhe shumë fansa të huaj, duke qenë se prej vitesh jeton në Amerikë.

Edhe pse këngëtarja e ka treguar gjithmonë me krenari origjinën e saj, disa ndjekës të huaj e kanë ngatërruar me latine. Së fundmi, ajo ka marrë shumë mesazhe të tilla, ndaj ajo ka vendosur t’ju përgjigjet publikisht të gjithëve.

“Unë nuk jam latine! Unë jam shqiptare! Jam e kënaqur, sepse i dua shumë latinët e mi dhe sinqerisht të gjithë, por për t’ju përgjigjur gjithë mesazheve, unë jam shqiptare krenare nga Kosova”, ka shkruar Lindita në një postim.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*